(095) 727-17-99    (096) 600-18-77
Работаем без выходных с 8 до 17

Системи водопроводу та опалення за допомогою поліпропілену

11.12.2015

Ще зовсім недавно вибір матеріалу для монтажу водопроводу та систем опалення не відрізнявся різноманітністю – були залізні труби,які стикуються з допомогою зварювання або різьбових з'єднань, та й тільки. Зараз же існує досить велика різноманітність матеріалів для створення водопроводу та систем опалення - тіж самі залізні труби, металопластик і поліпропілен. Всі вони збираються як дитячий конструктор і справляються з покладеними на них завданнями.

Полипропиленовые трубыСеред цих трьох видів виділяється поліпропілен – він зарекомендував себе як надійний і довговічний матеріал, працювати з яким досить просто, а головне приємно.

Все більшу популярність набуває система PPR (ППР), яка включає в себе власне труби та комплектуючі для монтажу поліпропіленових труб. Сфера її застосування – гаряче й холодне водопостачання, центральне та індивідуальне опалення та інше. Даний трубопровід рекомендується як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування та має масу переваг. В першу чергу - це екологічна чистота, оскільки основний матеріал - поліпропілен - не взаємодіє з водою і різними елементами, які можуть в ній міститися. Дані характеристики дозволяють уникнути розмноження бактерій і появі осадка, а значить, вода буде чистою і без присмаку.

Переваги поліпропіленових труб

 • Полипропиленовые трубы

  Тривалий термін служби (до 50 і більше років) завдяки тому, що матеріал не піддається руйнівній дії корозії, не стирається.
 • Незмінна прохідність труб – поліпропілен не заростає зсередини, на внутрішній поверхні труб не утворюються відкладення солей і важких металів.
 • Простий монтаж, який є наслідком малої ваги поліпропілену.
 • Простота експлуатації та ремонту тобто поліпропілен не потрібно фарбувати, він не потребує догляду.
 • Дешевизна матеріалу в порівнянні з вартістю сталі або тим більше міді.
 • Еластичність матеріалу, що дозволяє виготовляти труби різного діаметру і використовувати їх в тому числі при влаштуванні теплих підлог.
 • Поліпропіленові труби відмінно поглинають шум, завдяки чому водопровід веде себе набагато тихіше і не доставляє дискомфорту

Чим же поліпропілен краще від інших систем водопроводу та опалення?

З приблизного розрахунку видно, що замінити труби на поліпропіленові значно дешевше з кількох причин:

Монтаж полипропиленовых труб

 • На прокладання сталевих труб йде дуже багато робочого часу, оскільки потрібно нарізати різьблення, проводити підгонку, гнути труби, проводити вогненебезпечні зварювальні роботи.
 • На установку металопластикових (МП) труб потрібна висока кваліфікація і ретельність в кріпленні труб. На теплове зварювання поліпропіленових (ПП) труб йде менше всього дорогого робочого часу
 • При роботі з металопластиковими трубами Ви все одно будете змушені застосовувати поліпропіленові труби діаметром 32 мм, т. к. знайти металопластикові труби великого діаметру практично неможливо.
 • Вартість металопластикової труби трохи нижче, ніж поліпропіленової, але вартість фасонних частин(тобто фітингів ) для металопластикових труб вище, ніж у фасонних частин для поліпропіленових труб.
 • Поліпропіленові труби не лопаються після їх розморожування, а сталеві труби та металопластикові труби доведеться міняти.

З усього вищесказаного, можна зробити висновок, що монтаж з поліпропіленових труб надійніше, швидше і дешевше ніж зі сталевих труб в 2 рази і дешевше ніж з металопластикових труб в 1,5 рази.

Особливості монтажу поліпропіленових труб і фітингів

Поліпропіленові труби є універсальним варіантом, придатним для прокладки їх під штукатурку або інше покриття, відкритою і закритою тобто в каналах або шахтах. Поліпропіленові деталі з'єднуються за допомогою температурного зварювання. Зварювання дозволяє отримати у місці стику практично невидимий шов, який міцно скріплює елементи трубопроводу і надійно ізолює трубу. У нас в наявності є труби з трьома різними діаметрами які є найбільш поширеними це 20,25 та 32 діаметр труби. Вони реалізуються відрізками по 4 метри.

Полипропиленовые муфтыДля з'єднання поліпропіленових труб між собою використовують спеціальні муфти потрібного діаметра. Також є муфти за допомогою яких здійснюється перехід з труби більшого діаметра на меншу і навпаки. Наприклад перехідна муфта 32*25 або 25*20. Різні фітинги дозволяють робити будь-які з'єднання. У разі необхідності можна використовувати фітинги з різьбленням і ущільнювачем для надійності. Для підведення та підключення труб по сантехніці та системи опалення передбачається використовувати фітинги з металевими вставками. Асортимент нашої продукції не зовсім повний але ми в продажу маємо все більш стандартне і можемо задовольнити вимогу клієнта. Різні перехідні муфти з металом як з внутрішньою так і з наружньою різьбою. Наприклад такі як 20*1/2н або 25*3/4в . Також трійники які використовуються для розведення. Трійники є звичайні які просто з*єднують труби одного діаметра, є перехідні з труби одного діаметра на трубу меншого або більшого діаметра. Є трійники перехідні з внутрішньою та зовнішньою металевими різьбами. Міцність і недостатня гнучкість матеріалу диктує обов’язкове використання для зміни напрямку трубопроводів уголків (45*і 90*) ці угли є також з різьбами, а для більш зручного кріплення в важко доступних місцях є угол поліпропіленовий з накидною гайкою який застосовується для розборного зєднання водопровода під кутом 90°, в місцях де необхідно швидко і легко розібрати вузол для його заміни чи прочистки. Також є муфта з накидною гайкою яка виконує тіж функції що і угол але на прямих ділянках, наприклад водопроводу. Ще в нашому асортименті представлені муфти так називаємі американки які виконують роль розборних зєднань де потрібно щось швидко розібрати. Різні кріплення одинарні двойні в виді кліпсів, які застосовуються для кріплення труб. Заглушка поліпропіленова – різновид фітинга, яка використовується для постійного чи тимчасового заглушення труби в кінці. Для водопроводу тобто для очистки води використовують фільтри та обратні клапани.

Планка монтажна тобто планка в сборе з угловими поліпропіленовими фітінгами застосовуєтся для підключення смесителя зі стандартною міжосьовою відстаню а для не стандартного підключення використовують монтажній елемент та угол монтажний 20*1/2 вн. А для чого ж потрібна обводка? Обведення - різновид поліпропіленових фітингів, яке використовується при необхідності обведення одного трубопроводу іншим в умовах обмеженого простору. Розбірні з'єднання поліпропіленові - це вузли призначені для пристрою розбірного з'єднання в пластиковому водопроводі, зрощування ділянок поліпропіленової труби, або розбірного підключення всіляких фітингів.

Також для зручності використовують різні поліпропіленові крани як звичайні так і з американками. Крани підходять як для холодної так і для гарячої води та мають латунну заглушку всередині що продовжує термін експлуатації крана. Найкращим варіантом є придбання труб і фітингів від одного виробника. В такому випадку можна гарантувати надійність з'єднань і необхідну щільність при з'єднанні відрізків труб. В цілому монтаж поліпропіленових труб набагато простіший, ніж металевих, і проходить швидше. Для зварювання використовується паяльник з насадками під труби різного діаметру, без застосування складної техніки.

Паяльник для поліпропіленових труб: його будову та принцип роботи

Практично всі сучасні паяльники для поліпропіленових труб мають однакову конструкцію – вони можуть відрізнятися за формою і принципом установки насадок, але ніяк не по конструкції. Він складається з чотирьох основних частин:

Паяльник для полипропиленовых труб
 1. корпус з ручкою;
 2. терморегулятор;
 3. нагрівальний тен,
 4. поміщений в литий металевий кожух;
 5. спеціальні насадки, забезпечені тефлоновим покриттям.

За своєю суттю сучасний паяльник для пластикових труб є подобою праски – його, до речі, так і називають деякі майстри. Принцип роботи цього паяльника досить простий – тен нагріває плиту, яку він вмонтований, та в свою чергу прогріває насадки, ну а вони вже розм'якшують поліпропілен до необхідної в'язкості.

Як видно, поліпропіленові труби – відмінне вкладення грошей в ремонт водопровідної або опалювальної системи квартири або будівництво будинку. Якісні, правильно встановлені, з дотриманням усіх нюансів, комплектуючі прослужать не один десяток років, не викликаючи жодних проблем.


Автор:  Дмитрий

Утепляем стены пенопластом своими руками

Пенопласт токсичен или нет

Как клеить пенопласт

Какая плотность пенопласта лучше

Пенопласт как теплоизолятор

Пенопласт как звукоизоляция, какой лучше

Как делают пенопласт основные моменты

Пенопласт как утеплитель, область применения

Пошаговая инструкция утепления потолка пенопластом

Откосы из пенопласта своими руками

Покраска фасада дома: выбор материала

Красивый дом, в какой цвет покрасить фасад

Как утеплить окна пенопластом: рекомендации специалистов

Как делать короед дома своими руками

Чем отделать фасад дома: перечень вариантов

Виды сеток для фасадных работ

Утепляемся с умом.

Что следует знать про срок службы пенопласта на фасаде?

Что дает утепление стен пенопластом? Преимущества и недостатки

Как утеплить пол пенопластом без хлопот своими руками?


Новости 1 - 20 из 29
Начало | Пред. | 1 2 | След. | Конец

Возврат к списку